COV19 – nekliūtis tobulėti. Teisėjų mokymai 2020 m.

Lietuvos regbio federacijos teisėjų kvalifikacijos lygis nuolatos auga, tai pastebi netik Euros regbio sąjunga (Rugby Europe), bet ir pasaulio regbio organizacija (World rugby), kuri atsižvelgdama i paskutinių 3 metų teisėjų kvalifikacijos augimą, bei teisėjų potencialą , teisėjavimo lygį, skyrė 10 vietų, Lietuvos regbios federacijos teisėjams ir lektoriams bendrai.


Todėl, karantino laikotarpis teisėjams neprailgo ir šiuo laikotarpiu, Lietuvos regbio federacijos teisėjai, buvo pakviesti į elitinius pasaulio regbio teisėjų mokymus. Kurie vyko netradiciniu būdu, zoom konferencinio ryšio platformoje, kas leido netik gilinti žinias , bet ir pademonstruoti savo įgudžius, bei gebėjimą priimti sudėtingus sprendimus per trumpiausią laiką.


World Rugby teisėjų mokymus Zoom platformoje, vedė Alain Rolland (World Rugby High Performance 15s Match Official Manager) ir Joel Dume (Referees Manager Rugby Europe).

Mokymų ciklas sudarė 6 pagrindines regbio žaidimo dalių analizė, tame tarpe apėmė : žaidimo atkarpų nagrinėjimas ir video analizės darymo pagrindai:

  1. Breakdown (suvirtimai, užgriebimai, „rakai“);
  2. Scrum (statinės grumtynės);
  3. Foul Play 1&2 (baudos, pavojingas žaidimas);
  4. Lineout (užribio rikiuotė);
  5. Spaces (pozicionavimas);
  6. Managing (varžybų valdymas).

Mokymai ypatingai naudingi, buvo nagrinėjami pagrindiniai žaidimo aspektais iš teisėjų
pozicijos, tam tikri specifiniai žaidimo niuansai. Mokymų metu pateikti nurodymai, kaip traktuoti ir teisėjauti „rako“, statinių grumtynių, užribio rikiuotės metu, kaip teisingai pasirinkti poziciją. Taip pat pateikti nurodymai bei rekomendacijos, kaip skirti nuobaudas už pavojingą žaidimą, kada ir už ką skirti korteles.

Šie mokymai, buvo puiki repeticija teisėjams prieš 2020 metų, „Baltijos TOP lygos“ strartą, kas leido teisėjams atsišviežinti žinias ir neatsilikti, nuo World Rugby rekomendacijų.